• FABRYKA MEBLI TAPICEROWANYCH

 • tel.+48 61 818 16 | +48 61 818 16 13 | fax: +48 61 818 16 04

Warto wiedzieć

NAJLEPSZE
TKANINY OBICIOWE

W kolekcji wzorników posiadamy bogaty wybór starannie wyselekcjonowanych tkanin najwyższej jakości. Szeroka gama kolorystyczna, gatunkowa, strukturalna czy wzornicza daje ogromne możliwości. Są to tkaniny, które pochodzą z najlepszych przemysłowych przędzalni w Europie z takich krajów jak: Hiszpania, Włochy, Turcja czy Belgia i Niemcy.

NAJLEPSZE
WŁOSKIE SKÓRY

Nasza fabryka zaopatrywana jest przez najlepszych dostawców skór z włoskich garbarni. Garbarnie, z którymi współpracujemy, to firmy o długoletniej tradycji, współpracujące z producentami mebli na całym świecie. Podczas procesu produkcyjnego, każdy z błamów skóry „przechodzi” szczegółową kontrolę przez wyspecjalizowanych pracowników, po to aby wyeliminować najmniejsze niedoskonałości, dzięki czemu otrzymujecie Państwo mebel najwyższej jakości, bez jakichkolwiek wad tapicerskich.

CZY WIESZ, ŻE…

Większość tkanin, których używamy do produkcji naszych mebli są impregnowane już na etapie ich tkania? To odróżnia je od większości popularnych tkanin dostępnych na rynku i gwarantuje najwyższą jakość i trwałość użytkowania. Nie musisz już wybierać pomiędzy ciekawym wzorem i jakością – u nas znajdziesz jedno i drugie.

Do produkcji naszych mebli używamy skór niekorygowanych.

Skóra korygowana jest skórą gorszej jakości, często pokrytą wykończeniem polimerowym. Jest błyszcząca, ma nienaturalnie równą powierzchnię, niewłaściwie reaguje na temperaturę ludzkiego ciała, a po zestarzeniu jest praktycznie bezużyteczna.

Skóry niekorygowane dostępne w Alwes nie są pokryte sztucznym wykończeniem, nie zatrzymują temperatury naszego ciała i starzeją się w naturalny sposób. Są to skóry najlepszego gatunku, a ich żywotność przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji jest znacznie dłuższa.

TAPICERSKIE KORZENIE

Wywodzimy się z regionu, który od zawsze był kojarzony z produkcją mebli na szeroką skalę. Swarzędz i okolice były i są miejscem, gdzie polski przemysł meblowy był inspiracją dla innych regionów polski. Wśród tego zagłębia meblowego i wzorniczego (min. za sprawą Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych), 15 lat temu powstała nasza fabryka.  Współpracujemy z wieloma odbiorcami. Nasze meble można obejrzeć zarówno w polskich jak i w zagranicznych sieciach sprzedaży. W naszym portfolio możemy pochwalić się realizacjami w najbardziej prestiżowych lokalizacjach.

DZIAŁ PROJEKTOWO – BADAWCZO – ROZWOJOWY

Wykorzystując nowe technologie zmniejszamy koszty produkcji mebli, a dzięki nieustannemu badaniu właściwości sprężystych pianek kontrola jakości to u nas proces zaawansowany, w wyniku którego gotowy produkt posiada gwarancję jakości klasy premium. W ALWES dbamy o środowisko poprzez zmniejszanie generowania odpadów na terenie fabryki. Zawsze wychodzimy z założenia, że technologia prowadzi producentów ku dobremu i umiejętnie łączymy ją wraz z tradycyjnymi wartościami.

NOWOCZESNY PARK MASZYNOWY

Możemy pochwalić się parkiem maszynowym z najwyższej klasy maszynami uznawanymi za najbardziej innowacyjne, wydajne i niezawodne na rynku. Dzięki takiemu zapleczu nasze meble tapicerowane są najwyższej jakości, a każdy detal jest precyzyjnie dopracowany.

NIEZLICZONA ILOŚĆ MOŻLIWOŚCI

Meble modułowe posiadają jedną podstawową zaletę – są dokładnie takie jak potrzebujesz, bo sam decydujesz jak mają wyglądać. Ogromna ilość konfiguracji mebla daje Ci szerokie pole manewru. To jak klocki – dostajesz pakiet i budujesz co tylko chcesz. Możesz mieć wygodną sofę, narożnik z funkcją spania, zmieniasz ilość zagłówków, rodzaj podłokietników i dodajesz lub odejmujesz dodatkowe opcje. Podejmij wyzwanie i stwórz swój wymarzony mebel.

RELAKS W DOGODNEJ POZYCJI

Każdy z nas ma indywidualny sposób układania ciała do wypoczynku i relaksu. W naszych meblach, na specjalne potrzeby i dla wygody naszych Klientów, wmontowane są mechanizmy do regulacji kąta oparcia, kąta siedzenia jak również wysuwanego podnóżka, aby uzyskać optymalny komfort. Mechanizmy oznaczone piktogramem TV symbolizują, że mebel ma optymalny komfort w pozycji siedzącej lub półleżącej.

ERGONOMIA SIEDZENIA

Wszystkie elementy „ruchome” w naszych modelach, typu podłokietnik czy zagłówek pozwolą Państwu dostosować mebel do własnej ergonomii, do pozycji najbardziej optymalnej, tak aby Państwa organizm mógł w pełni odpocząć. Ruchomy zagłówek jest jedną z ważniejszych elementów mebla, chociażby dlatego, że bez wypoczętych mięśni karku trudno mówić o dobrym relaksie. Podobnie ma się rzecz z właściwym i wygodnym podparciem ramienia.

FUNKCJA SPANIA

Dla tych, którzy swój narożnik traktują wielofunkcyjnie, lubią mieć pod ręką wszystkie możliwości i chcą być przygotowani na każdą sytuację (nawet tą najbardziej senną), wybrane modele z naszego portfolio posiadają opcję funkcji spania z jednoczesnym zachowaniem komfortu i wysokiej jakości.

PODRĘCZNY BAREK,
AUDIO I BLUETOOTH

Zawsze jest sytuacja kiedy przydaje się pod „ręką” nasz ulubiony napój, gazeta, książka czy też laptop. Odpowiedzią na taką potrzebę jest barek. Jest to propozycja szczególnie przypisana modelom w konfiguracjach modułowych. Dodatkowo barek można wyposażyć w system audio. Jest to jednocześnie panel grający z możliwością łączenia przez BLUETOOTH, jak i element bezprzewodowego doładowania baterii w smartfonach.

CZY WIESZ, ŻE…

Wybrane modele naszych mebli posiadają funkcje sterowane głosowo – wyobraź sobie, że relaksujesz się wygodnie na swoim narożniku ze szklanką zimnego napoju z pianką, oglądasz ulubiony program w TV i nie musisz wstawać i rozkładać funkcji relaksu, tylko mówisz do swojego mebla, aby właśnie tą funkcję włączył. I oto wypoczynek nabiera nowego znaczenia. Bo kto powiedział, że w dzisiejszych czasach nie możesz rozmawiać ze swoją kanapą ? Otóż właśnie możesz 😉

WARTO
pamiętać

PIELĘGNACJA MEBLI

Skóry naturalne i tkaniny, aby zachowały długą żywotność i efektowny wygląd, wymagają systematycznej ochrony i pielęgnacji. W okresie nie dłuższym niż 2 miesiące od daty zakupu należy odkurzyć mebel, wyczyścić preparatem zalecanym przez producenta ALWES COLLECTIONS i pozostawić do wyschnięcia. Należy także zaimpregnować powierzchnię skóry/tkaniny preparatem zalecanym przez producenta i pozostawić do wyschnięcia.

UWAGA: UŻYWANIE DO CZYSZCZENIA  JAKICHKOLWIEK ROZPUSZCZALNIKÓW ZAWIERAJĄCYCH ALKOHOL, BENZYNĘ CZY WYBIELACZE SPOWODUJE NIEODWRACALNE USZKODZENIE SKÓRY I TKANINY.

INSTRUKCJA ROZPAKOWANIA MEBLI

Mebel należy rozpakować nie używając przy tym żadnych ostrych narzędzi. W razie konieczności montażu należy skorzystać z instrukcji dostarczonej wraz z meblem. Podczas ustawiania oraz przenoszenia mebla należy trzymać go za sztywne i twarde elementy konstrukcyjne. Należy unikać przesuwania mebli po podłodze. Nóżki mogą porysować powierzchnię podłogi lub być narażone na uszkodzenie. Mebel wypakowany należy uformować i usunąć zagniecenia wynikłe z transportu. Szybciej nabierze oczekiwanego kształtu. Mebel potrzebuje suchych, zamkniętych pomieszczeń z dala od promieni słonecznych i źródeł ciepła. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy zapoznać się z treścią naszej karty gwarancyjnej lub zadzwonić bezpośrednio do naszego działu serwisu.

UWAGA: DO ROZPAKOWANIA MEBLI NIGDY NIE UŻYWAMY NOŻA DO TAPET!

Rozpakowanie mebla po dostarczeniu

 1. Mebel należy rozpakować nie używając przy tym żadnych ostrych narzędzi.
 2. W razie konieczności montażu należy skorzystać z instrukcji dostarczonej wraz z meblem.
 3. Podczas ustawiania oraz przenoszenia mebla należy trzymać go za sztywne i twarde elementy konstrukcyjne.
 4. Należy unikać przesuwania mebli po podłodze. Nóżki mogą porysować powierzchnię podłogi lub być narażone na uszkodzenie.
 5. Mebel wypakowany należy uformować i usunąć zagniecenia wynikłe z transportu. Szybciej nabierze oczekiwanego kształtu.
 6. Mebel potrzebuje suchych, zamkniętych pomieszczeń z dala od promieni słonecznych i źródeł ciepła.

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy zapoznać się z treścią naszej karty gwarancyjnej lub zadzwonić  bezpośrednio do naszego DZIAŁU SERWISU.

  I accept the terms & regulations in case of personal data usage defined on Privacy Policy of Alwes sp. z o.o. s.k.

   I accept the terms & regulations in case of personal data usage defined on Privacy Policy of Alwes sp. z o.o. s.k.